Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Přehled případů » Atopická dermatitida » Nefrolog si neví rady

Nenechte si ujít ty nejzajímavější případy pacientů z klinické praxe

Inspirujte se. Sdílejte zkušenosti. Vzdělávejte se. Ptejte se.

Nefrolog si neví rady

18. 7. 2022
Pacient 1x aplikoval Dupixent, poté velmi zlepšen, 2-5 den po aplikaci měl ale hematurii/ současně warfarinizován/, nyní na Xareltu a Trombexu pro nově vznik trombosy. Lze opakovat Dupilimumab za současné situace? Nefrolog si neví rady. Děkuji mnohokrát.
Sdílet

Reakce: 3

Dobrý den,

z mého pohledu nevidím v pokračování terapie dupilumabem žádný problém. Neznám přesnou anamnézu, nicméně popisovaná hematurie pravděpodobně souvisela s předávkováním warfarinem, nikoliv s podáním dupilumabu. Vzniklá trombóza a současná léčba moderními antikoagulancii nejsou kontraindikací pro léčbu dupilumabem. Pokud již po 1. dávce dupilumabu bylo patrné výrazné zlepšení AD, lze očekávat, že pacient bude na léčbu velmi dobře odpovídat a profitovat z ní

MUDr. Martin Tichý, Ph.D.
MUDr. Martin Tichý, Ph.D. 18. 7. 2022 10:27

Dobrý den, souhlasím s kolegou- přednostou Martinem Tichým. Dupixent není kontraindikován při hematurii či trombóze, ani se neočekává interakce s podávanými léky, takže si myslím, že pacient by mohl v léčbě dupilumabem i při svých potížích pokračovat.

Dobry den,
taky souhlasim. Dupixent neni nefrotoxicky lek, tak i kdyby hematurie nesouvisela s antikoagulans ale s nejakou nefrologickou diagnozu, tak pokracovani s Dupixentem je mozne