Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » Světový den atopického ekzému již 14. září!

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

Světový den atopického ekzému již 14. září!

Ostatní
Světový den atopického ekzému již 14. září!

Pojďme si připomenout Světový den atopického ekzému, který připadá na 14. září. Atopický ekzém je zánětlivé kožní onemocnění, které se často vyskytuje hlavně u malých dětí a kojenců.

Ve vyspělých zemích prevalence atopického ekzému v posledních letech rapidně vzrůstá.1 Celková prevalence atopického ekzému ve střední Evropě je okolo 10 %.2 V České republice trpí atopickým ekzémem 16 % dětí ve věku do 1 roku, 12 % dětí ve věku 15 let a 3 % dospívajících starších 16 let.3 

Znáte projekt Akademie pečovatelů o atopickou dermatitidu, který nabízí videa, nástroje a zdroje pro vzdělávání lékařů a rodinných příslušníků a především pacientů, kteří čelí diagnóze atopické dermatitidy?

Globální platforma pacientů s alergiemi a astmatem (Global Allergy Airways patient platform, GAAPP) ve spolupráci s lékaři, pacientskými organizacemi a odborníky připravila krátká videa, která pokrývají nejdůležitější aspekty práce pečovatele o pacienta s atopickou dermatitidou. Tato videa poskytnou návod a pomohou získat potřebné informace o tom, jak se svými blízkými čelit nově diagnostikovanému atopickému ekzému. 

V letošním roce GAAPP spustila sadu nástrojů také pro sociální média. Podrobnosti najdete ZDE

Nezapomeňte, že portál atopie-online-mezioborove.cz nabízí konzultaci se zkušenými dermatology o nejvhodnějším postupu terapie u pacientů s atopickou dermatitidou. Poraďte se rychle a zdarma ZDE

Literatura:
1. Olesen AB. Atopic dermatitis-has the epidemic stopped or just begun? EADV Congress News 2006;4. 
2. Bieber T. Mechanism of disease: atopic dermatitis. N Engl J Med 2008;14:1483–1495.
3. Nevoralová Z. Atopický ekzém – teorie i praktické rady. Pediatr praxi 2015;16:89–96.

Sdílet