Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » Studujte kurz o atopické dermatitidě a psychických komorbiditách z pohledu multioborové spolupráce

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

Studujte kurz o atopické dermatitidě a psychických komorbiditách z pohledu multioborové spolupráce

EUNI kurzy
Studujte kurz o atopické dermatitidě a psychických komorbiditách z pohledu multioborové spolupráce

Představujeme Vám nový kurz, který se zaměřuje na problematiku atopické dermatitidy a psychických komorbidit z pohledu multioborové spolupráce. Otestujte si své znalosti a získejte 4 kredity do systému celoživotního vzdělávání. Kurz pro Vás připravili doc. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA, MUDr. Eva Kitzlerová, Ph.D., a doc. MUDr. Martin Anders, Ph.D. 

O tom, že atopický ekzém má negativní dopad na kvalitu života a pacienti, kteří jím trpí, jsou ohroženi vyšším rizikem deprese i sebevražedných myšlenek, není pochyb. Je proto dobré poznat problematiku atopické dermatitidy nejen z pohledu dermatologie, ale také psychiatrie. 

Cílem kurzu je posluchače seznámit s problematikou atopické dermatitidy (AD) a psychických komorbidit se zaměřením na duševní poruchy a tělesné zdraví u nemocných s AD. Čekají nás celkem dvě přednášky od dermatologa a dvou psychiatrů, navazující multioborová diskuse a závěr. 

V první přednášce se autor věnuje pohledu dermatologie, představí epidemiologická fakta, vliv atopické dermatitidy na kvalitu života i výskyt deprese. Seznámíte se tak s výsledky německého národního registru AD TREATgermany i s výsledky dotazníku kvality života s ohledem na použitou biologickou léčbu atopické dermatitidy. V další přednášce již psychiatři navážou tématem duševních poruch a jejich výskytu u nemocných s AD. Pozornost je věnována komorbiditám, zejména depresi, úzkostným stavům nebo abúzu u pacientů s atopickou dermatitidou a rovněž otázkám psychofarmak. 

Nenechte si ujít praktické informace i bohatou diskusi o problematice psychických komorbidit u pacientů s atopickou dermatitidou z pohledu multioborové spolupráce. E-learningový kurz pro Vás připravili doc. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA, MUDr. Eva Kitzlerová, Ph.D., a doc. MUDr. Martin Anders, Ph.D. Součástí studijního materiálu je desatero, obrázkový kvíz nebo body k zapamatování.

Kurz, který je ohodnocen 4 kredity v rámci systému celoživotního vzdělávání lékařů, můžete absolovovat ZDE. Studium kurzu je zdarma. Stačí se registrovat na www.euni.cz.

Sdílet