Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » První tři kazuistiky zveřejněny

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

První tři kazuistiky zveřejněny

Kazuistiky
První tři kazuistiky zveřejněny

V dubnu jsme vám představili nový cyklus akreditovaných kazuistik Atopie-online-mezioborově. Jednotlivé kazuistiky postupně zveřejňujeme – začátkem června jsme „odemkli“ už třetí z nich.

V první kazuistice jste se seznámili s případem pacienta s těžkou formou atopické dermatitidy trpícího Loeysovým–Dietzovým syndromem. Kazuistiku zpracoval doc. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA, z Dermatovenerologické kliniky 3. LF UK a FNKV.

Druhý případ přibližuje 46letého pacienta s těžkou atopií, u kterého dochází k závažným celotělovým exacerbacím. Pacient je sledován rovněž pro dnu, hepatopatii a ischemickou chorobu srdeční. Kazuistiku připravila MUDr. Eva Březinová, Ph.D., z I. dermatovenerologické kliniky FN u sv. Anny Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Zatím poslední zveřejněná kazuistika se týká mladého pacienta, který trpí těžkou atopickou dermatitidou již od kojeneckého věku. Pro zhoršování ekzému a opakované výrazné exacerbace byla u pacienta ve věku 14 let započata léčba cyklosporinem, od 18 let u něj byl ordinován metotrexát. Jak terapie tohoto pacienta pokračovala, se dozvíte ve třetí kazuistice, jejímž autorem je doc. MUDr. Filip Rob, Ph.D., z Dermatovenerologické kliniky 2. LF UK a Fakultní nemocnice Bulovka.

Další kazuistiky odemkneme v následujících týdnech. Pokud správně zodpovíte nejméně 8 z celkem 10 otázek, získáte certifikát a 2 kredity do celoživotního vzdělávání od ČLK.

Odborným garantem projektu je doc. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA.

Klikněte a vzdělávejte se zábavně a interaktivně.

Cyklus kazuistik Atopie-online-mezioborově

Sdílet