Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » Nový akreditovaný kurz Atopie není jen ekzém

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

Nový akreditovaný kurz Atopie není jen ekzém

EUNI kurzy
Nový akreditovaný kurz Atopie není jen ekzém

Nepřehlédněte akreditovaný kurz, jehož cílem je seznámit lékaře s diagnostikou a možnostmi terapie atopické dermatitidy (AD). Studijní materiál v podobě prezentace a bohaté diskuse osvětluje aktuální stav poznání v teoretické, ale i praktické rovině.

V první části je představena problematika dupilumabu, jeho mechanismu účinku1 i terapeutických indikací u AD, astmatu i chronické rinosinusitidy s nosní polypózou (CRSwNP)2. Autoři se zaměřili především na indikační omezení úhrady i na klinické zkušenosti z reálné praxe. 

Zajímá vás, za jakých podmínek lze indikovat terapii dupilumabem? Kdy v léčbě pokračovat a kdy ji naopak přerušit? Jak v praxi vypadá mezioborová spolupráce? Jaké jsou podmínky úhrady u těžké formy atopické dermatitidy? Se kterou komorbiditou AD se při terapii dupilumabem setkáváme nejčastěji? Co víme o problematice zánětlivé reakce typu 2 nebo o fenotypech respiračního zánětu? Jak vypadá diagnostická rozvaha? 

Na všechny tyto otázky odpovíme v rámci mezioborové diskuse tří odborníků, která je součástí e-learningového kurzu Atopie není jen ekzém. Autoři kurzu MUDr. Martin Tichý, Ph.D., MUDr. Irena Krčmová, CSc., a MUDr. Darina Zelenková hovoří o klinických zkušenostech i možnostech ovlivnění průběhu těžkých forem atopické dermatitidy. 

Kurz, který je ohodnocen 3 kredity v rámci systému celoživotního vzdělávání lékařů, můžete absolvovat ZDE. Studium kurzu je zdarma, stačí se registrovat na www.euni.cz.

Zdroj: 
1.     Paller AS, et al. J Allergy Clin Immunol 2017;140:633–643. 
2.     2. Brunner PM, et al. J Allergy Clin Immunol 2017;139:S65–S76.
3.     www.sukl.cz

 

Sdílet