Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » Nové terapeutické strategie v topické léčbě atopické dermatitidy

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

Nové terapeutické strategie v topické léčbě atopické dermatitidy

Odborné články
Nové terapeutické strategie v topické léčbě atopické dermatitidy

Mezi nejpoužívanější léčivé přípravky patří topické kortikosteroidy a inhibitory kalcineurinu. 

Jejich použití však může být zatíženo vedlejšími účinky, špatnou odpovědí a nízkou compliance pacientů. V důsledku toho je třeba do klinické praxe integrovat nové inovativní léky s vyšší účinností a bezpečností. Přečtěte si celý článek.

Abstrakt k článku:

Lokální přípravky, které jsou v současné době k dispozici pro léčbu atopické dermatitidy, mohou představovat platný přístup v léčbě pacientů s mírnou nebo mírnou až středně těžkou formou nemoci. Zároveň jsou tyto přístupy často doplněny systémovými terapiemi pro řešení složitějších případů nebo situací, kdy pacient na léčbu nereaguje. Mezi nejpoužívanější léčivé přípravky patří topické kortikosteroidy a inhibitory kalcineurinu. Jejich použití však může být zatíženo vedlejšími účinky, špatnou odpovědí a nízkou compliance pacientů. V důsledku toho je třeba do klinické praxe integrovat nové inovativní léky s vyšší účinností a bezpečností ať už v krátkodobém, nebo i dlouhodobém horizontu. Hlubší pochopení komplexní patogeneze onemocnění vedlo k identifikaci nových terapeutických cílů a k vývoji inovativních terapeutik. Nenechte si ujít přehled prací, který si klade za cíl shromáždit data o vybraných slibných lokálních lécích, jež se nacházejí v pokročilé fázi vývoje.

Zdroj: https://www.mdpi.com/1999-4923/14/12/2767

Sdílet