Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Atopie-online-mezioborove.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.
» Z oboru » Evropská směrnice o atopickém ekzému: část I – systémová terapie

Co se děje v oboru? Sledujte novinky.

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek.

Evropská směrnice o atopickém ekzému: část I – systémová terapie

Odborné články
Evropská směrnice o atopickém ekzému: část I – systémová terapie

První část směrnice přináší informace o systémové terapii, doporučení a podrobné informace o každém systémovém léčivém přípravku. Možnosti systémové léčby diskutované v doporučeném postupu zahrnují konvenční imunosupresiva, biologická léčiva a inhibitory Janus kinázy (inhibitory JAK).

Abstrakt k článku:

Pokyny pro léčbu atopického ekzému založené na důkazech a konsenzu byly vypracovány v souladu s pokyny EuroGuiDerm Guideline a Consensus Statement Development Manual. Od prosince 2020 do července 2021 se konaly čtyři konference, kterých se zúčastnilo 29 odborníků (včetně lékařů a zástupců pacientů) z 12 evropských zemí. První část směrnice obsahuje obecné informace o jejím rozsahu a účelu, zahrnutých zdravotních otázkách, cílových uživatelích a části metod. Poskytuje také informace o tom, kteří pacienti by měli být léčeni systémovou terapií, dále také doporučení a podrobné informace o každém systémovém léku. Možnosti systémové léčby diskutované v doporučeném postupu zahrnují konvenční imunosupresiva (azathioprin, cyklosporin, glukokortikosteroidy, metotrexát a mykofenolát mofetil), biologická léčiva (dupilumab, lebrikizumab, nemolizumab, omalizumab a tralokinumab) a inhibitory Janus kinázy (inhibitory JAK). Druhá část směrnice se bude zabývat vyhýbáním se provokačním faktorům, dietními intervencemi, imunoterapií, doplňkovou medicínou, edukačními intervencemi, pracovními a psychodermatologickými aspekty, perspektivou pacienta a úvahami o dětských, dospívajících, těhotných a kojících pacientech.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35980214/

Sdílet